PAYLAŞ

Seks, uyuşturucu, alkol, argo…Ana karakterin adeta yaşam mottosu olan kelimeler. Hayatının neredeyse %100’ünü kaplıyor desem yeridir. Geçelim dizinin konusuna;

Californication Dizi Konusu

Filmin baş karakteri Hank Moody yetenekli bir yazardır. Lakin uzun zamandır bir şey üretemiyordur. Aynı zamanda kızı Becca Moody için iyi bir baba olmaya çalışmasına ve kızının annesi Karen ile tekrar birlikte yaşamak istemesine rağmen karmaşık özel hayatından dolayı bunu bir türlü istikrarlı bir şekilde gerçekleştiremez. Hank hayatında karışıklığa Kaliforniya’da yaşamanın neden olduğunu bazen belirtir. Kızı ve kızının annesi Karen ile eskiden mutlu yaşadıkları eyalete geri dönmek istemektedir. Dizi büyük ölçüde Hank Moody karakteri üzerinde döner. Dizi bölümleri aynı zamanda yan karakterler olan Hank’in menajeri Charlie Runkle ve onun karısı Marcy Runkle’ın hikayeleri üzerine döner.

Bu 5 karakterin dışındaki karakterler ise sezonluk veya bölümlük olarak diziye katılır. Charlie ve Marcy Runkle’ın evliliği ve ilişkileri sorunludur. Charlie ve Hank sevdikleriyle ilişkilerini düzeltmek istemelerine rağmen özel hayatlarında yaptıkları hatalar sevdikleri ile büyük sorunlar oluşturmaktadır. Hank karşı cins için mıknatıs gibi bir kişidir. Charlie ise bir süre sonra kadınlar konusunda Hank gibi birisi olmak istediğine karar verir.

Zaman zaman şaşırtan, zaman zaman oldukça eğlendiren Californication dram ve komedi türlerini barındırmaktadır. Arkanıza yaslanıp yarım saat boyunca her şeyden uzaklaşmak için bire birdir.

Yayımlanma Tarihi:  2007
IMDb Puanı: 8,4
Sonuç: İzlenmeli

Californication Dizi Oyuncuları

David Duchovny , Natascha McElhone, Evan Handler, Pamela Adlon, Madeleine Martin,  Becca Moody

Californication Dizi Fragmanı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here