PAYLAŞ

Bu listede sizlere, cinselliğin iyice abartıldığı, çıplaklığın artık normal sayıldığı, benim; “aile ile birlikte izlenmesi sakıncalı yabancı diziler listesi” adını verdiğim yabancı dizileri listeleyeceğim. Listeye sadece cinselliği abartanları değil, bir de cinselliği şiddetle birleştiren dizileri de ekleyeceğim. Bu listenin başını ise, her dizisinde olay olan Starz kanalının çektiğini hatırlatmakta fayda buluyorum.

Cinselliği Gözümüze Sokan Yabancı Diziler


1. OZ 

Oswald maksimum güvenlikli federal hapishanesinin sokaklardaki adıdır. Psikopatlıkta nam salmış bireylerin kaldığı bu hapishanede her türlü şiddet (başta tecavüz) ve çıplaklık göz önüne serilmektedir.


2. Outlander

Konusu ile büyük sükse yapan, oldukça kaliteli bir yapım olan Outlander, bir Starz kanalı projesidir. Geçtiğimiz yıl yayına başlayan dizide, cinsellik içeren sahneler oldukça fazladır.


3. Entourage

Bir film yıldızı ve onun yancıları (çocukluk arkadaşları)  anlatan dizide, cinselliğin gözler önüne serildiğine, bunun yanında argonun da dibine vurulduğuna şahit olacaksınız.


4. Spartacus

Milattan önce 73 yılllarında geçen ve Trakyalı bir köle/gladyatör’ün gerçek hikayesini anlatan Spartacus’te, yine cinselliğin hiç bir çekince yaşamadan gözler önüne serildiği yapımlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır.


5. Game of Thrones

Şu an için yayında olan ve herkes tarafından dünyanın en iyi dizisi olarak kabul edilen Game of Thrones’ta soyunmayan bir dişi kaldı mı bilmiyorum? Ha bu dizinin kalitesine gölge düşürüyor mu? Tabiki hayır.


6. Californication

Californication nedir derseniz size, bu diziyi 3 kelime ile ifade edebilirim. Sex, uyuşturucu, argo. Sanki tüm dizi bu üç öge üzerine kurulmuş gibi hissediyorsunuz. Bunun yanında biraz mizahta eklediklerini unutmamakta fayda var.


7. Shameless

Bu arkadaşlar gerçekten utanmazlar. Yani en küçüğünden en büyüğeüne kadar hepsi arsız olur mu bir ailenin? 🙂 Cinsellik ve argonun tavan yaptığı dizi, izleyiciyi de güldürmeyi başarmaktadır.


8. Master of Sex

Sanırım dizinin adı yeterli. Daha fazla açıklama yapmama gerek yok diye düşünüyorum 🙂


9. Black Sails

Özellikle ilk sezonunda bolca gördüğümüz çıplaklık, dizinin bir parçası haline gelmişti. Dizideki bayan arkadaşlar genelde üstsüz durumda dolaşmaktadırlar desem yalan olmaz herhalde 🙂


10. Orange is the New Black

Weeds dizisiyle (bu dizide de baya bir çıplaklık mevcuttu) büyük sükse yapan Jenji Hohan, geçtiğimiz yıllarda orange is the new black isimli diziyle karşımıza çıkmıştı. Kadınlar hapishanesinde geçen dizide, aynı OZ dizisinde olduğu gibi bir çok eş cinsel deneyim seyircinin gözüne sokulmaktadır.

Bu listeye eklenmesi gereken, benim unuttuğum bir dizi var ise, lütfen yorum kısmında belirtin.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here