PAYLAŞ

Damnation dizisini tanıtmadan önce biraz “f.ck the system” olayına girelim. Amerika’nın dünyaya en büyük hediyesi! nedir diye sorarsanız benim cevabım kesinlikle kapitalizm olurdu. Hem de en vahşisinden. Hemen hemen son 100 yıldır bu dünyada parası ve sosyal statüsü olmayan insan hiç bir yerde adam yerine konulmamaktadır. Fakirler ölsün mottosunu bize hediye Amerikamıza teşekkür eder saygılarımı sunarım. God Bless America!

Damnation dizisinde de “f.ck the system” başkaldırısının bundan yaklaşık 90 yıl öncesinde gelişen olaylar ele alınmaktadır. Universal Cable Productions ve Netflix ortak yapımı olan dönem dizisi Damnation‘ın ilk sezonnu toplam 8 bölümden oluşmaktadır.

Damnation Dizi Konusu

Bugünde olduğu gibi 1930’ların Amerika’sında da parası olanın güç sahibi olduğu bir ortam vardır. Iowa’da bir kasabada yaşayan çiftçiler ise iş adamları ve sanayicilerin tutumlarından daha doğrusu sistemin bu şekilde işlemesinden oldukça hoşnutsuzlardır. Kasabanın rahibi ise bir ayaklanma başlatma amacındadır. Alt sınıfın üst sınıfa başkaldırısının anlatıldığı Damnation bir yönüyle aslında Mr. Robot adlı diziye çok benzemektedir. İki dizide farklı dönemlerdeki hikayeleri anlatsalar da ortak mottoları f.ck the systemdir.

Yayınlanma Tarihi: 2017
IMDb Puanı: 7.2
Sonuç: Yoklukta Gideri Var

Damnation Dizi Oyuncuları

Christopher Heyerdahl, Teach Grant, Killian Scott, Logan Marshall-Green, Sarah Jones, Arnold Pinnock, Dan Donohue, David Haysom, Vicky Lambert, Rohan Mead, Paul Rae, Christopher Rosamond, Alexis McKenna, Bradley Stryker, Joel McNichol, Gabriel Mann, Timothy V. Murphy, Beatriz Yuste

Damnation Dizi Fragmanı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here