PAYLAŞ

Dizinin ismini ayzombi diye okuyup, “bu da nedir? iphone’un yeni bir uygulaması mı acaba?” diye düşünen çok olmuştur. iZombie aslında ilk olarak çizgi roman olarak ortaya çıkmıştır. 2010 ve 2012 yılları arasında yayınlanan çizgi romanın yapımcılığını, Chris Roberson ve Michael Allred üstlenmiştir. Bu çizgi roman ise daha sonra aynı isim ile televizyona uyarlanmıştır. DC Comics Vertigo markası olan çizgi roman, Rob Thomas ve Dianne Ruggiero tarafından CW kanalı için geliştirilmiş ve 17 Temmuz 2015 tarihinde galası gerçekleştirilmiştir. İlk sezonu 13 bölümden oluşan dizinin, şimdilerde ikinci sezonu gösterimdedir.

iZombie Dizi Konusu

Olivia “Liv” Moore; pembe yanaklı, sevimli ve oldukça disiplinli bir asistan doktordur. Bir gece katıldığı partinin beklenmedik bir şekilde zombi beslenme çılgınlığına dönüşmesiyle o da bir zombiye dönüşür. Yeni zombilerden biri olarak Liv, insanlığını korumak ve açlığını gidermek için taze insan beyni yeme ihtiyacı duymaktadır ve bunun için bir adli tıp kurumunda işe girer, fakat yeni beslenme şeklinin cinayetleri çözmesine yardımcı olacak türden bir yan etkisi de vardır. Liv, ölen kişilerin anılarını özümseyebilmektedir.

İçimiz dışımız zombi dizisi oldu desem sanırım abartı olmaz. Ama ne olursa olsun bu zombi temalı yapımlar her zaman satıyor. Tüm insanlık olarak bu tür yapımları her zaman beğeniyor ve izliyoruz. iZombie dizisi de, insanı fazla yorup strese sokmayan, eğlenceli vakit geçirmenizi sağlayan bir yapım olmuş. Bu yüzden bu diziye bir şans vermeniz gerektiğini düşünüyorum.

Yayınlanma Tarihi: 2015
IMDb Puanı: 8.0
Sonuç: İzlenebilir

iZombie Dizi Oyuncuları

Rose McIver, Malcolm Goodwin, Rahul Kohli, Robert Buckley, David Anders

iZombie Dizi Fragmanı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here