PAYLAŞ

Lost dizisi, J.J. Abrams, Jeffrey Lieber ve Damon Lindelof’un ABC kanalı için yarattığı bir Amerikan gizem, gerilim ve drama serisidir. 22 Eylül 2004 tarihinden 23 Mayıs 2010’a kadar yayınlanan dizi toplam altı sezon ve 121 bölümden oluşmaktadır. Doğaüstü konuları bilim kurguyla harmanlayarak sunulan Lost dizisi, yayında kaldığı süre zarfında büyük bir beğeni ve büyük bir ticari başarı kazanmıştır. En iyi drama dizisi ödülü de dahil olmak üzere bir çok Emmy ödülü alan dizinin bölümleri ortalama 16 milyon izlenme sayısına ulaşmıştır.

Lost Dizi Konusu

Ülkemizde oluşan yabancı dizi izleme çılgınlığının oluşmasındaki ilk yapımlardan birisidir Lost. Gerek yarattığı gizem olsun, gerek ise tahmin edilemeyen kurgusu olsun, yayınlandığı yıllarda tüm dünyayı kasıp kavurmuştur.

Oceanic Flight adlı hava yolu şirketinin 815 sayılı seferi, okyanusun üzerinde geçerken, dünyada kimseni varlığından haberdar olmadığı bir adaya düşerler. Bu kazadan 48 kişi hayatta kalır ve adada yaşam savaşı vermeye başlarlar. Ama adada yaşam sürerken şaşırtıcı tesadüfler ve paranormal olaylar sık sık olmaya başlar. Bu gizemli olaylar dizisinden sonra, hayatta kalanlar adanın sırlarını çözmeye karar verirler. Daha öncede belirttiğim gibi tahmin edilemez kurgusu ve izleyici üzerinde yarattığı gizem havasından dolayı,  izlemeyenlerin 6 sezon süren bu diziyi mutlaka izlemelerini tavsiye ediyorum.

Yayımlanma Zamanı: 2004   IMDb Puanı: 8,5   Sonuç: Kesinlikle İzlenmeli

Lost Dizi Oyuncuları

Jorge Garcia (Hugo “Hurley” Reyes)

Dizinin komik birazda tırsak karakterlerin biri olan Hurley, kazadan sonra ilk şoku atlattıktan sonra insanlara yardım etmeye çalışan bir figür olarak karşımıza çıkmaktadır.


Naveen Andrews (Sayid Jarrah)

Kaza öncesi Irak Cumhuriyet ordusunda iletişim uzmanı ve sorgulayıcı olan Sayid, kaza sonrasında askeri bilgilerini kullanarak bir telsize ulaşmaya ve imdat sinyali göndermeye çalışmaktadır.


Matthew Fox (Jack Shephard)

İyi ve başarılı bir aileden gelen Jack, babasının yolundan gitmiş ve onun gibi başarılı bir doktor olmayı başarmıştır. Kazanın ilk anlarında insanlara yardım etmeye çalışan Jack grubun lideri konumundadır.


Josh Holloway (James “Sawyer” Ford)

Josh Holloway‘in hayat verdiği Sawyer kendini düşünen bir figürdür. Önceki yaşamında da pek güvenilmeyen biri olan Sawyer, kazdan sonra yaşam malzemelerini kendisi için saklamış ve diğerlerinden tepki görmüştür.


Daniel Dae Kim (Jin-Soo Kwon)

Sağ kurtulanlar arasında İngilizce bilmeyen iki kişiden biridir. Kurtulanlar grubuna pek katılmaz. Sahiplenici bir yapısı olan Jin, karısının da gruba katılmasına izin vermeyecektir.


Yunjin Kim (Sun-Hwa Kwon)

Kocası ile birlikte gruptan ayrı takılan Sun, bu durumdan hoşnut değildir. Ve gruptan soyutlanmamak için kocasını ikna etmeye çalışmaktadır.


Evangeline Lilly (Kate Austen)

Dizinin en güzel karakterlerinden biri olan Kate, kaza sonrası cesaretiyle ön plana çıkmıştır. Telsiz bulma umuduyla yola çıkan Kate’in başına umulmadık bir şey gelecektir.


Terry O’Quinn (John Locke)

Doğada hayatta kalma ve avcılık gibi yetenekleri olan Locke, dizinin en esrarengiz karakterlerinden biridir. Grup, Locke’ın becerileri sayesinde hayatta kalmayı başaracaktır.


Emilie de Ravin (Claire Littleton)

Kurtulanlardan biri olan Claire aslına bakarsanız çok şanslıdır. Hamiledir ve büyük bir uçak kazasından kurtulmuştur. Kaza sonrası Jack ve Kate’in büyük yardımlarını görmüştür.


Harold Perrineau (Michael Dawson)

The Oz dizisinde Augustus’a hayat veren Harold Perrineau, Lost’ta çocuğuyla beraber kazadan kurtulan bir babayı canlandırmaktadır. Ve bu babanın çocuğu için yapamayacağı hiç bir şey yoktur.


Lost Dizi Fragmanı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here