PAYLAŞ

Mindhunter Dizi Konusu – Bu yılın en iyi dizilerinden biri olarak kabul edilen Mindhunter, gerçek bir kitaba dayanan bir uyarlamadır. Joe Penhall tarafından televizyon için hazırlanan dizi 13 Ekim 2017 tarihinde Netflix tarafından tüm dünyada aynı anda yayınlanmıştır.Suç draması türünde olan Mindhunter dizisinin ilk sezonu ise toplam 10 bölümden oluşmaktadır. Dizi, özellikle Metacritic gibi önemli bir siteden ” genel olarak olumlu” değerlendirmesini alırken, çeşitli çevreler tarafından da oldukça iyi kritikler yakalamıştır.

Mindhunter Dizi Konusu

1977 yılında FBI ajanları Holden Ford ve Bill Tench tüm ülkeyi dolaşmaktadırlar. Bu gezilerindeki amaç polisleri eğitmektir. Seri katillerin düşünme şekillerini ve nasıl bir zihin yapısıyla hareket ettiklerini anlatırken bir yandan da aynı sorunun cevabını kendi içlerinde tartışmaktadırlar.

Aslında bir seri katil dizisi olan Mindhunter olaya farklı bir bakış açısıyla yaklaşmaktadır. O zamanlar Criminal Minds dizisinden de iyi bildiğimiz davranış bilimi departmanı yeni kurulmuştur. FBI yöneticileri ve çalışanları bu birime ve bu birimin davalara bakış açısına iyi gözle bakmamakta ve bu birimi bir nerd projesi olarak görmektedirler. Çünkü bu birimin ve ana karakterlerimiz olan Ford ve Bill Tench’in temel amacı katili ya da tecavüzcüyü enselemek değildir. Suçluların psikolojisini anlamak ve FBI’da kurumsal anlamda değişiklik yapmak isteyen karakterlerimiz yukarıda da belirttiğim üzere diğer polisler ve ajanlar tarafından pek ciddiye alınmamaktadırlar. Karakterlerimizin suçlu psikolojisini anlamak için empati bile yaptıkları Mindhunter bu yılın en iyilerinden biri olmaya aday bir dizi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yayınlanma Tarihi: 2017
IMDb Puanı: 8.8
Sonuç: Kesinlikle İzlenmeli

Mindhunter Dizi Oyuncuları

Jonathan Groff, Holt McCallany, Hannah Gross, Sonny Valicenti, Anna Torv, Cotter Smith

Mindhunter Dizi Fragmanı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here