PAYLAŞ

Malumunuz 894651653!! tane zombi filmi olsa da, içerisinde zombi barındıran zombi temalı yabancı diziler oldukça az sayıdadır. Ve aslına bakarsanız bu kadar popüler olan bir konunun, zaten bir kaç tane olan televizyon serilerinin de bazıları pek popüler durumda değildir. Ve hatta çok sıkı bir yabancı dizi izleyicisi değilseniz biraz sonra aşağıda sıralayacağımız listede adını ilk defa duyacağınız zombi temalı yabancı dizilerinin de varlığından haberdar olacaksınız.

Mutlaka İzlemeniz Gereken Zombi Temalı Yabancı Diziler


Dead Set


IMDb Puanı: 7.8   Tür: Dram, Komedi, Korku  Yayın Tarihi: 2008
Konu: Dizinin hikayesi, İngiltere’de düzenlenen ve televizyonda yayınlanan Big Brother yani bizdeki adıyla Biri Bizi Gözetliyor yarışmasının düzenlendiği evde geçmektedir. Ülkede hızla yayılan bir virüs tüm insanlığı zombiye dönüştürmüştür. Dışarıya kapalı olan yarışma evinde de 3 kişi hariç herkes zombi olmuştur. Bu sağ kalan 3 kişinin temel amacı artık, yarışma evinden kurtulup virüsün henüz ulaşmadığı bir bölgeye gitmektir. 2008 yılında yayınlanan Dead Set, toplam 5 bölümden oluşan bir mini dizidir.

Z Nation


IMDb Puanı: 6.7   Tür: Aksiyon, Dram, Komedi   Yayın Tarihi: 2014
Konu: yine her zamanki gibi tüm dünyaya bir virüs bulaşmış ve dünya popülasyonunun büyük bir kısmı zombiye dönüşmüştür. Salgının üzerinden 2 yıl geçmiştir. Hastalık kontrol merkezi uzun süren çalışmalar sonucu insanları zombiye çeviren virüsün aşısını üretmeyi başarmışlardır. Ama zombi saldırısına uğrayan hastalık kontrol merkezi yerle bir olmuş ve sadece aşının işe yaradığı bir insan kurtulabilmiştir. Dizinin esas oğlanı olan Teğmen Hammond‘ın temel görevi adı Murphy olan bu deneği Kaliforniya’da ki hastalık kontrol merkezine sağ salim götürmektir.

Ash Vs Evil Dead


IMDb Puanı: 8.6   Tür: Aksiyon, Komedi, Fantastik   Yayın Tarihi: 2015
Konu: Evil Dead filminin devamı niteliğinde olan dizide Ash Williams, Evil Dead teröründen 30 yıldır kaçmaktadır. Artık bu işi sonlandırması gerektiğini düşünen Ash, o meşhur elektrikli testeresini eline alır ve şeytan avlama macerasına kaldığı yerden devam eder. Bu arada şeytan tüm insanlığa adeta bir veba salgını gibi bulaşmış ve insan ırkını tehdit eder hale gelmiştir. Ash ise, insan ırkının tek umudu haline gelmiş ve artık şeytanla yüzleşmesi gerekmektedir.

I Survived a Zombie Apocalypse


IMDb Puanı: 4.9   Tür: Korku   Yayın Tarihi: 2015
Konu: Dizi, BBC 3 tarafından yayınlanan bir çeşit reality show kıvamındadır. Dizide 5G WiFi’a maruz kalanların 6 ay sonra zombiye dönüşmesini anlatır. Karakterlerimiz, zombiler tarafından istila edilmiş ve daha sonra terk edilen bir alışveriş merkezinde 10 gün geçirmek zorundadırlar. Görevleri içeride bulunan malzemeler yardımıyla hayatta kalmaktır. Ama hiç bir şekilde akıllı telefonlara dokunmamaları gerekmektedir. Çünkü akıllı telefonlara dokunan kişiler zombiye dönüşmektedir. İlgin bir konusu olan dizi BBC 3 tarafından yayınlanan ve toplam 8 bölümden oluşan bir mini dizidir.

Les Revenants


IMDb Puanı: 8.2   Tür: Dram, Fantastik, Korku   Yayın Tarihi: 2012
Konu: Bir Fransız yapımı olan ve Canal+’ta yayınlanan Les Revenants adlı dizide, 38 öğrencinin bulunduğu bir otobüs uçurumdan aşağıya yuvarlanır ve içerideki herkes ölür. 2008 yılında yaşanan bu kazanın ardından yaklaşık 4 yıl sonra ölen o 38 kişi tekrar kendi bedenlerinde canlanarak ailelerinin karşısına çıkarlar. Bu yeniden dirilme sonrasında ise olaylar gelişmektedir.

Dead Valley


IMDb Puanı: 7.9   Tür: Korku, Komedi   Yayın Tarihi: 2011
Konu: Dead Valley MTV’de yayınlanan korku ve kara mizah türlerinin birleştiği bir dizidir. Los Angeles Polis Departmanında Zombi Görev Gücü adında bir birim kurulmuştur. Bu birimde birde kamera ekibi vardır. Bu ekip sadece zombileri değil, kurtadam ve vampirleri de görüntülemektedir. Zombi görev gücü ise California’nın San Fernando Vadisi’nin sokaklarında görüntülenen bu canavarlarla mücadele etmektedir. Tabi bu mücadele izleyiciye mizahi bir şekilde anlatılmaktadır.

iZombie


IMDb Puanı: 8.0   Tür: Dram, Komedi, Suç   Yayın Tarihi: 2015
Konu: Olivia “Liv” Moore; pembe yanaklı, sevimli ve oldukça disiplinli bir asistan doktordur. Bir gece katıldığı partinin beklenmedik bir şekilde zombi beslenme çılgınlığına dönüşmesiyle o da bir zombiye dönüşür. Yeni zombilerden biri olarak Liv, insanlığını korumak ve açlığını gidermek için taze insan beyni yeme ihtiyacı duymaktadır ve bunun için bir adli tıp kurumunda işe girer, fakat yeni beslenme şeklinin cinayetleri çözmesine yardımcı olacak türden bir yan etkisi de vardır. Liv, ölen kişilerin anılarını özümseyebilmektedir.

Bite Me


IMDb Puanı: 7.8   Tür: Komedi, Korku   Yayın Tarihi: 2010
Konu: Bir internet dizisi olarak 2010 yılında yayınlanan Bite Me adlı dizide, üç kafadar hardgamer ( video oyun manyağı ) kendilerini bir zombi kıyametinin ortasında bulurlar. Bu kıyametten kurtulabilmeleri için çeşitli envanterleri kullanmaları gerektiğinin farkına kısa sürede varırlar. Karakterlerimiz önce arkadaşlarını kurtarıyorlar. Ama tüm dünyayı kurtarmaları gerektiğini anlamaları ise fazla uzun sürmeyecektir.

In The Flesh


IMDb Puanı: 8.1   Tür: Dram, Korku   Yayın Tarihi: 2013
Konu: İlgiltere’de zombiler ortaya çıkmıştır. Daha sonra kendilerine Gönüllü İnsan Kuvvetleri adını takan bir grup direnişçi zombileri öldürmüş, onlardan kalanları da hapsetmiş ya da tedavi altına almışlardır. Bu diriliş gününden 4 yıl sonra ana karakterimiz Kieren Walker hastanede tedavisini tamamlamış dışarıya çıkmaya hak kazanmıştır. Keiran her ne kadar fiziksel tedavisini tamamlasa da, zihinsel olarak acı çekmektedir. Zombiyken öldürdüğü insanların yüzleri her zaman gözü önüne gelmektedir. Yoksa Keiran tam olarak iyileşmemiş midir? yoksa hala bir zombi midir?

Fear The Walking Dead


IMDb Puanı: 7.0   Tür: Dram, Korku   Yayın Tarihi: 2015
Konu: Türünün en iyisi olan The Walking Dead‘in spin-off projesi olarak ortaya çıkan Fear The Walking Dead‘de ana dizi olan The Walking Dead serisindeki olayların daha öncesi anlatılmaktadır. Virüs daha yayılmadan önceki zamanı da kapsayan dizi olaylara farklı bir pencereden yaklaşmaktadır. Dizide zombilerin yarattığı kıyametten kaçmaya çalışan iki ailenin Los Angeles’ta yaşadıkları anlatılmaktadır.

The Last Ship


IMDb Puanı: 7.4   Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu, Dram   Yayın Tarihi: 2014
Konu: Amerikan savaş gemisi Nathan James bir araştırma görevi için Kuzey Kutbu’na gönderilmiştir. Bu görevde onlara bir bilim adamı olan Rachel Scott eşlik etmektedir. Son bir kaç aydır kutup bölgesinde bulunan ve buz üzerinde araştırmaları sürdüren Dr. Rachel Scott, bazı adamlar tarafından saldırıya uğrar. Hemen gemiye haber veren doktor, askerlerinde yardımıyla kurtulur ve gemiye döner. Doktorun sakladığı bir sır vardır. Bunu fark eden amiral, doktora ne olduğunu sorar. Sırrı artık saklayamayacağına karar veren doktor, amirale ” dünyaya bir virüsün yayıldığını ve insanlığın yok olmaya başladığını” söyler. Amiral Chandler hemen Abd başkanını aramaya çalışır. Ama aldığı haber korkunçtur. Abd Başkan ve Başkan Yardımcısı ölmüştür. Ortada hükümet namına bir şey kalmamıştır. Ve bunun üzerine amiral rotasını değiştirip ana karaya doğru yol almaya başlar.

The Walking Dead


IMDb Puanı: 8.5   Tür: Dram, Gerilim, Korku   Yayın Tarihi: 2010
Konu: Şerif yardımcısı Rick Grimes, suçlularla girdiği çatışmada vurulmuş ve yaralanmıştır. Bir ay sonra komadan uyanan Rick, hastaneden çıktığında tüm dünyanın bir zombi istilası altında olduğunu görür ve karısıyla çocuğunu aramaya başlar. Ailesini evinde bulamayan Rick yollara düşer ve yollarda tanıştığı bir kaç arkadaşıyla ABD hastalık kontrol ve korunma merkezi kamplarından birisinde ailesini bulur. Dizi bundan sonra Rick, ailesi ve bir grup arkadaşının hayatta kalma mücadelesini anlatır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here