PAYLAŞ

Daha öncede bahsettiğim gibi, burada sizlere dizileri tanıtabilmek için, henüz izlemediğim dizilerden oluşturduğum listem var. Bu listede eski ve yeni diziler mevcut. Daha yeterli sayıda oy almamış, imdb puanı olmayan diziler bile var. İşte o henüz puan alacak kadar oy almamış dizilerin imdb kontrolünü gerçekleştirirken bir dizi gözüme çarptı. Daha doğrusu dizinin puanı gözüme çarpmıştı desem daha doğru olur.  Yapımın puanı 9.2 idi. Bende şaşkınlık içerisinde, bir dizi 9.2 puan alıyorsa, acilen bu diziyi izleyip, hemen siteye yazmalıyım moduna girerek dizinin ilk sezonunu bir çırpıda bitirdim.

Bana biraz X-Files, biraz E.T., birazda Supernatural‘ı çağrıştıran Stranger Things isimli dizinin ilk sezonu 8 bölümden oluşmaktadır. Dizi, Master of None,  Narcos, Orange is the new the Black, Daredevil, Making a Murderer gibi birbirinden muhteşem yapımlarla son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz, online izleme platformu Netflix tarafından yayınlanmaktadır. Dizin baş rolünde ise, oyunculuk ve yapımcılığı bir arada götüren Winona Ryder yer almaktadır.

Stranger Things Dizi Konusu

Hayatındaki her şeyi tam anlamıyla yolunda olan ve arkadaşları tarafından çok sevilen bir çocuk aniden ortadan kaybolur. Ortada hiçbir neden yokken kaybolan çocuğu annesi, emniyet ve arkadaşları aramaya başlarlar. Bu aramalar sonuç vermese de, bu sefer yıllar önce kaybolan bir kız ortaya çıkacaktır. Bu ortaya çıkan kız, kaybolan çocuk Will’in bir şeylerden saklandığını söylemesi ise işleri iyice içinden çıkılmaz bir hale sokacaktır.

Dram, bilim-kurgu, gerilim gibi türleri barındıran Stranger Things‘in muazzam bir imbd puanı vardır. Tamam dizi gerçekten çok kaliteli, oldukça sürükleyici, oturunca başından kalkamıyorsunuz falanda, şahsi fikrim 9.2 puan alacak bir yapımda değildir. O yüzden ben bu puanı biraz kırpma niyetinde olduğumu belirtir, hepinize keyifli seyirler dilerim.

Yayınlanma Tarihi: 2016
IMDb Puanı: 9.2
Sonuç: Kesinlikle İzlenmeli

Stranger Things Dizi Oyuncuları

Winona Ryder, David Harbour, inn Wolfhard, Millie Bobby Brown, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Natalia Dyer, Charlie Heaton, Cara Buono, Matthew Modine, Joe Keery, Rob Morgan, John Reynolds

Stranger Things Dizi Fragmanı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here