PAYLAŞ

The Orville Dizisi, 10 Eylül 2017 tarihinde yayınlanmaya başlayan, Ayı Ted, Ayı Ted 2 ve Family Guy gibi önemli projelerde imzası bulunan Seth MacFarlane tarafından yaratılmış Amerikan bilim kurgu, komedi, macera serisidir. Fox tarafından yayınlanan dizinin ilk sezonu toplam 13 bölümden oluşmaktadır. Dizinin yaratıcısı Seth MacFarlane Star Trek ve yapımcı kadrosunda olduğu Family Guy’a fazlaca atıfta bulunduğunu söyleyebiliriz. Hatta abartmak gerekirse The Orville dizisi Star Trek serisinin neredeyse cosplayi olmuş denebilir.

The Orville, sadece Star Trek serisine sadece atıfta bulunmakla yetinmiyor. Star Trek‘in önemli rollere önemli aktristleri yerleştirme alışkanlığını, atadığı bayan karakterleri küçümseyerek ve hatta cinsiyetçi yaklaşımda bulunarak bir bakıma Star Trek‘i ti’ye alıyor.

The Orville Dizi Konusu

Orville, 25. yüzyılda dünya ve bir çok gezegenin oluşturduğu federasyonda orta seviye bir keşif gemisi olarak görev yapmaktadır. U.S.S Orville gemisi ve mürettebatı uzayda keşifleri sırasında insan ve insan olmayan bir çok türle karşılaşmakta ve etkileşime girmektedirler. Farklı türden bir çok canlının yer aldığı mürettebatın yaşadıklarını mizahi bir şekilde anlatan The Orville, bilim kurgu ve komedi unsurlarını bir arada barındıran dizileri sevenler için eğlenceli bir yapım olabilir.

Yayınlanma Tarihi: 2017
IMDb Puanı: 7.8
Sonuç: Yoklukta Gideri Var

The Orville Dizi Oyuncuları

Seth MacFarlane, Adrianne Palicki, Penny Johnson Jerald, Scott Grimes, Peter Macon, Halston Sage, J. Lee, Mark Jackson, Larry Joe Campbell, Chad L. Coleman, Norm MacDonald

The Orville Dizi Fragmanı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here