PAYLAŞ

Saray entrikaları, bir kralın ihtirasları, cinsellik, kilisenin gücünü koruma çabaları… İngiltere Kralı 8. Henry, Tudor Hanedanının ikinci varisidir. Ağabeyi Arthur’un ölümünden sonra tahta geçen Henry, Roma Katolik Kilise’sine ve Papa’ya kafa tutması ve Vatikan’dan bağlarını koparmasıyla bilinen bir kraldır.

The Tudors Dizi Konusu

8. Henry tahta geçtikten sonra günlerini genelde eğlence ile geçirmektedir. Karısı Katherin ile ilişkileri de zaten kopma noktasına gelmiştir. Bir zaman sonra sarayın soylu güzellerinden Anne Boleyn’e tutulmuş hatta onu saplantı haline getirmiştir. Karısını her ne kadar sevmese de ona karşı büyük saygısı vardır. Saygısının yanında tabi birde siyasi ilişkiler. Çünkü karısı İspanya Krallığının bir prensesidir. Ama bir zaman sonra Anne Boleyn aşkı ağır basmaya başlamış ve metresiyle evlenmenin yollarını aramaya başlamıştır. Bu duruma karşı çıkan Papalık makamı İngilizleri aforoz etmekle bile tehdit etmiştir. Çılgın kralda aşkı için yeni bir din yaratmıştır ve halkın bu dine inanmasını istemiştir. Saraydaki entrikanın, siyasetin, ihanetin ve cinselliğin eksik olmadığı bu tarihi diziyi izlemenizi tavsiye ediyorum.

Yayımlanma Tarihi: 2007
IMDb Puanı: 8.1
Sonuç: İzlenmeli

The Tudors Dizi Oyuncuları

Jonathan Rhys Meyers, Henry Cavill, Anthony Brophy, James Frain, Sarah Bolger, Guy Carleton, Natalie Dormer, Max Brown, Nick Dunning, Rod Hallett, Maria Doyle Kennedy, Simon Ward, Padraic Delaney

The Tudors Dizi Fragmanı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here