PAYLAŞ

HBO’dan babam çıksa izlerim!! Bazen düşünüyorum, acaba HBO ulusal bir kanal gibi ülkemizde yayın yapsaydı reyting puanları nasıl olurdu? Kafaya mı oynardı, orta sıra takımı mı olurdu yoksa düşmemeye mi oynardı? Bizim 2 saat özeti 3 saat kendisi süren saçma sapan dizilerimizi geçebilir miydi? Neyse bu soruların cevabını düşünürken bir yandan da dizimizi tanıtalım.

True Detective Dizi Konusu

2012 yılında Louisiana Eyalet polislerinden Rust Cohle ve Martin Hart eski bir cinayet davaları yüzünden ayrı ayrı sorgulanmaktadırlar. Tabi bu sorgulama yapılırken sık sık 1995 yılına dönülmekte ve o zamanın olayları ele alınmaktadır. Hikayede 1995 yılında törensel bir ayinle öldürüldüğü düşünülen Dora Lange’in cinayetini aydınlatma çabaları anlatılımaktadır. İki karakterimizin yolları da bu dava sayesinde kesişmektedir. Karakterleri birbirinin tam tersi olmasına rağmen beraber çalışmak zorunda olan Cohle ve Hart, soruşturmanın üzerine gittikçe olaylar iyice karmaşıklaşmakta ve içinden çıkılmaz bir hal almaktadır. Dizinin 2012’de geçe kısmında ise, artık polis olmayan ve birbirlerinden farklı hayatlar yaşayan Cohle ve Hart, başka dedektifler tarafından 17 yıl önce çalıştıkları dava hakkında sorgulanmaktadırlar. İki farklı kurgusu olan, bu polisiye-dram-suç tarzındaki yapımı, tüm dizi severlere şiddetle önermekteyim.

Yayımlanma Tarihi: 2014
IMDb Puanı: 9.3
Sonuç: Kesinlikle İzlenmeli

True Detective Dizi Oyuncuları

Matthew McConaughey, Colin Farrell, Woody Harrelson, Rachel McAdams, Michelle Monaghan, Taylor Kitsch, Michael Potts, Kelly Reilly, Tory Kittles, Vince Vaughn, Chris Kerson

True Detective Dizi Fragmanı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here